טיפול באמנות

Color hand prints

טיפול באמנות הוא שיטת טיפול רגשי בה נעשה שימוש בטכניקות של אמנות חזותית כמו ציור, פיסול וצילום. הטיפול באמנות הוא אחד משיטות הטיפול בתוך תחום טיפול בהבעה ויצירה. מטפלים באמנות משתמשים בתהליך היצירה ובתכנים שעולים באמנות לסייע למטופל להתמודד במצבי מתח, משברים, חוויות טראומתיות, ולסייע לו בשיפור התפקוד הקוגניטיבי, שיפור יחסיו עם משפחתו וחבריו, ושיפור איכות החיים באופן כללי. (מתוך ויקיפדיה)

בחדר הקליניקה אנו מחזיקים חומרי אמנות ויצירה שונים כגון: דפים בגדלים שונים, כל סוגי הצבעים מחומרים שונים (טושים, צבעי גואש, פנדה, צבעי עיפרון), מדבקות, מגזינים צבעוניים לשימוש בקולאג'ים, פלסטלינה, בצק יצירה ועוד.

יש ילדים שאוהבים ליצור וירגישו חופשיים יותר לבטא את עצמם באמנות. התרפיסטי/ת באמנויות מודע/ת לצרכי הילד והסיבה שלשמה הגיע והטיפול באמנות יהיה חופשי או מונחה בהתאמה. תהליך היצירה הוא אינדיבידואלי לכל ילד, ויחד עם היצירה הסופית מקבל המטפל תמונה מלאה כמעט על עולמו הפנימי של הילד. את השלמת המידע לרוב מקבלים בשיחה עם הילד על יצירתו. כל עיסוק באמנות מומלץ , ומפחית חרדות בקרב ילדים כמו גם בקרב נוער ומבוגרים.